خرید ۱۰ نمونه مایع لباسشویی با پاک کنندگی قوی+ قیمت مناسب

بهترین مایع لباسشویی از دید مصرف‌کنندگان کدام است؟

نظافت یکی از مسائلی است که علاوه بر سلامت فرد، بر سلامت جامعه نیز تاثیر مستقیم دارد. در زمان های قدیم انسان برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن لباس های خود از آب جوش استفاده می کردند؛ به این گونه که لباس ها را در دیگ های بزرگ آب جوش می ریختند و به وسیله یک چوب آن ها را به بهم می زدند. در این مطلب راهنمای مایع شستشوی مناسب ماشین لباسشویی را بررسی می کنیم.

در ادامه از ویژگی‌ها و نکاتی گفته‌ایم که به خرید بهتر مایع لباسشویی کمک می‌کند.

۱. توجه به نوع ماشین لباسشویی

حتما به هماهنگی و هم‌خوانی میان ماشین لباسشویی و مایع آن دقت کنید. اگر ماشین لباسشویی‌ های‌ افیشنسی(HE) در منزل دارید باید حواس‌تان باشد و مایع مخصوص آنها را خریداری کنید. یعنی مایعی مطلوب که متناسب با کارکرد و ویژگی‌های ماشین لباسشویی‌تان طراحی و تولید شده است. منظور از ماشین لباسشویی های‌افیشنسی یا ماشین‌هایی با کارایی بالا، این است که در این وسایل بنا به طراحی و ساختار و وجود ویژگی‌هایی مانند ذخیره مصرف انرژی و…، کارایی و بازدهی دستگاه بالاست. اگر از مایع عادی برای شست‌وشو استفاده کنید، احتمالا کف بیش از حدی که در دستگاه ایجاد می‌شود، آن را تخریب می‌کند. برای ماشین‌های ساده هم از مایع‌های ساده استفاده کنید.

۲. بررسی حساسیت‌های بدن

خرید مایع لباسشویی

یادتان باشد که برخی از انواع مایع لباسشویی می‌تواند موجب بروز حساسیت در بدن شود. پس به دنبال خرید مایع لباسشویی باشید که رنگ و اسانس معطر در آن وجود ندارد یا آن‌قدر شدید نیست که باعث بروز آسیب به بدن و حساسیت در آن شود. اگر حساسیت دارید و بدن‌تان در تماس با برخی مواد دچار حساسیت می‌شود، از انواع ضدحساسیت مایع لباسشویی استفاده کنید. مثلا برای شستن لباس کودکان و نوزادان هم باید حتما به سراغ مایع ضدحساسیت و مخصوص کودکان بروید تا پوست لطیف نوزاد و کودکان‌تان آسیبی نبیند.

۳. خرید مایع لباسشویی دوست‌دار محیط زیست

در خرید مایع لباسشویی به مقوله حفظ محیط زیست هم توجه کنید. برندهایی که در ترکیب مایع لباسشویی خود از مواد شیمیایی مصنوعی استفاده نمی‌کنند، گزینه‌هایی هستند که به حفظ محیط زیست هم کمک می‌رسانند. بهتر است از این برندها خرید کنید و نقشی در حفظ محیط زیست داشته باشید. برخی از انواع مایع لباسشویی حاوی مواد و ترکیبات طبیعی هستند و همین موضوع باعث می‌شود تا بتوان روی آنها به عنوان انتخابی بهتر حساب باز کرد. مواد طبیعی برای محیط زیست، ضرر و خطری ندارند و این ویژگی بسیار مهمی است.۴. اندازه و حجم مایع لباسشویی

خرید مایع لباسشویی

قبل از خرید مایع لباسشویی باید به حجم و اندازه آن هم فکر کنید. پیش خودتان حساب کنید و با برآوردی که دارید، میزان مصرف مایع و دفعات شست‌وشوی لباس‌ها را تعیین و بعد اقدام به خرید مایع با حجم متناسب با نیازتان کنید. یادتان باشد که کیفیت یک مایع لباسشویی می‌تواند به داشتن انتخابی به صرفه هم کمک کند.

برای مثال، بعضی از برندها، مایعی ارزان‌تر و در حجمی وسیع‌تر تولید می‌کنند. اما اگر کیفیت پاک‌کنندگی مایع به حد کافی مطلوب نباشد، برای پاک‌سازی لکه‌ها و کثیفی نیاز به مصرف مقدار زیادی از ماده شوینده به وجود خواهد آمد. این در حالی است که بعضی از انواع مایع لباسشویی حجم کمتر و بسته‌های کوچک‌تری دارند ولی چون اثرگذاری و کیفیت‌شان بیشتر است، با مصرف مقدار اندکی از آنها لباس‌ها کاملا تمیز و پاک می‌شوند.

۵. توجه به آنزیم موجود در مایع لباسشویی

آنزیم‌ها از جمله موادی هستند که معمولا در ترکیب مایع لباس به کار می‌روند. این مواد، کاتالیزگرهای بیولوژیکی هستند و سرعت زدودن آلودگی‌ها از لباس را افزایش می‌دهند. تولیدکنندگان از انواع آنزیم‌ها برای از بین بردن لکه‌های خون، چربی، نشاسته و… بهره می‌برند. یادتان باشد که احتمال بروز حساسیت پوستی در تماس و استفاده از این نوع مایع لباسشویی وجود دارد.

پس اگر پوست حساسی دارید، بهتر است دور این نوع از مایع لباسشویی را خط بکشید.

۶. دقت به بو و رایحه مایع لباسشویی

خرید مایع لباسشویی

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در خرید مایع لباسشویی در نظر بگیرید، دقت به بو و رایحه مایع است. هر شخصی بنا به سلیقه و نظراتی که دارد از استشمام نوعی از رایحه و بو لذت می‌برد. بنابراین، انتخاب مایع لباسشویی با رایحه مناسب تا حد زیادی سلیقه‌ای است. در هر حال باید دقت کنید که بوی این پاک‌کننده، برای‌تان آزاردهنده نباشد.

۷. قیمت و هزینه خرید مایع لباسشویی

قیمت برندهای مایع لباسشویی مختلف معمولا از پودرها و انواع دیگر پاک‌کننده‌ها گران‌تر است. اما این گرانی در صورتی که یک مایع خوب و باکیفیت خریداری کنید، کاملا به صرفه خواهد بود. با وجود مایع لباسشویی، دیگر خبری از مسدود شدن جعبه ماشین لباسشویی در قسمتی که همیشه پودر میریزید نخواهد بود و این یک ویژگی مثبت چشم‌گیر است. علاوه بر این، وجود پیمانه که در واقع به طور معمول همان در ظرف حاوی مایع لباسشویی است، به شما کمک می‌کند تا به اندازه مناسب و دلخواه‌تان از مایع لباسشویی برای شستن لباس‌ها استفاده کنید.

نکات قابل تأمل

خرید مایع لباسشویی

اینکه مایع لباسشویی بخرید یا پودر تا حدی به سلیقه و نوع ماشین لباسشویی‌تان وابسته است اما اگر قلب‌تان برای محیط زیست می‌تپد، باید بدانید که خرید مایع لباسشویی نسبت به پودر و انواع دیگر تمیزکننده‌ها برای طبیعت بهتر است. زیرا مواد سازنده آن، آسیب کمتری به محیط زیست وارد می‌کند. علاوه بر مقوله محیط زیست، مایع لباسشویی نسبت به پودرها، قدرت پاک‌کنندگی بیشتری برای زدودن لکه‌های ناشی از چربی دارد و برای شست و شوی الیاف و پارچه‌های حساس هم مناسب‌تر است زیرا باعث تخریب و آسیب دیدن بافت‌های آنها نمی‌شود.

مشاهده مطلب
پیشنهاد خرید 10 مدل دستمال کاغذی مرغوب + قیمت عالی

قبل از خرید پاک‌کننده لباس باید دمای آبی که قرار است، لباس‌ها با آن شسته شوند نیز مشخص باشد. شاید تعجب کنید اما نکته ظریفی در اینجا وجود دارد که اتفاقا در شست‌وشوی لباس‌ها بسیار مهم است. ماجرا از این قرار است که مایع لباسشویی در آب سرد، راحت‌تر حل می‌شود. در نتیجه، اگر قرار باشد از آب سرد برای شست‌وشو استفاده کنید، باید به خرید مایع لباسشویی فکر کنید.

برای خرید مایع لباسشویی حتما به سراغ گزینه‌های مناسب و باکیفیت بروید، زیرا اگر این ماده پاک‌کننده از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، مواد شیمیایی نامناسب موجود در آن به بدن و لباس‌های‌تان آسیب وارد می‌کنند.

خرید ۱۰ نمونه مایع لباسشویی با پاک کنندگی قوی

مایع لباسشویی پرسیل کد ۰۰۲ مقدار ۲٫۷ کیلوگرم

 

 • قابلیت ها: لکه زدایی، چربی زدایی، سفید کنندگی، ضدعفونی کنندگی
 • رایحه: دارد
مایع لباسشویی پرسیل مدل White flowers مقدار ۲٫۷ کیلوگرم

 

 • قابلیت ها: لکه زدایی، چربی زدایی، سفید کنندگی، ضدعفونی کنندگی
 • رایحه: دارد
 • نوع رایحه: گل‌های بهاری
مایع لباسشویی مشکی سپید مقدار ۳ کیلوگرم

 

 • قابلیت ها: لکه زدایی
 • رایحه: ندارد
 • کشور مبدا برند: ایران
مایع لباسشویی سپید حجم ۳ کیلوگرم

 

 • قابلیت ها: لکه زدایی
 • رایحه: دارد
 • کشور مبدا برند: ایران
مایع لباسشویی پرسیل مدل Elegance مقدار ۲٫۷ کیلوگرم

 

 • قابلیت ها: لکه زدایی، چربی زدایی
 • رایحه: دارد
 • نوع رایحه: گل‌های بهاری

«پرسیل» از برندهای شناخته شده و بسیار قابل اعتماد برای هر بانوی دقیق است. مایع لباسشویی مدل «Elegance» در حجم ۲۷۰۰ گرم یکی از انواع شوینده‌های لباس این برند است که مخصوص لباس‌های مشکی و تیره تولید شده است. این مایع، شست‌وشویی با تکنولوژی سه بعدی ارائه می‌دهد که نتیجه آن لباس‌هایی کاملا تمیز با حفظ بافت پارچه و ظاهر لباس است. مایع لباسشویی الگانس، از رنگ‌های تیره محافظت می‌کند و از تغییر رنگ مشکی پارچه‌ها جلوگیری می‌کند. این مایع ضمن شست‌وشوی دقیق، لباس‌ها را خوشبو و معطر می‌سازد. رایحه‌ی آن ماندگار است و حس خوب تمیزی را با پوشیدن لباس شسته شده با پرسیل، القا می‌کند. این شوینده از پرسیل مانند دیگر محصولات خوب آن، کاربران را راضی و خوشنود می‌سازد و کیفیت آن باعث به‌صرفه بودن استفاده از آن می‌شود. اگر می‌خواهید لباس‌های تیره‌تان جلوه‌ی روز اول خود را حفظ کنند، الگانس پرسیل را تجربه کنید.

نرم کننده حوله و لباس آبی اکتیو ۱۵۰۰ میلی لیتر

 

 • رایحه: دارد
 • نوع رایحه: گل‌های بهاری

برای همیشگی کردن لطافت لباس و حوله‌ و یا برگرداندن نرمی به تاروپود آن‌ها می‌توان از نرم کننده‌ی لباس اکتیو (Active) استفاده کرد. این مایع نرم کننده به همه‎‌ی لباس‌ها لطافتی مانند حریر می‌دهد. با استفاده از مایع نرم کننده‌ی لباس و حوله‌ی اکتیو بدون نگرانی از زبر شدن، می‌توان بارها و بارها لباس‌ها را شست. نرم کننده‌ی لباس اکتیو، موجب افزایش خاصیت جذب آب در حوله می‌شود و نرمی پرزهای آن را مجدد برمی‌گرداند. وجود مواد موثر باعث می‌شود، لباس‌ها کمتر چروک شوند و اتوکشی آن‌ها آسان‌تر شود. بسیاری از لباس‌ها به دلیل الیافی که در تاروپودشان دارند حالت چسبندگی و الکتریسیته دارند که با استفاده از مایع نرم کننده‌ی اکتیو این مشکل دیگر پیش نخواهد آمد. مایع اکتیو دارای رایحه‌های متفاوت گل‌های بهاری است و در حجم ۱۵۰۰ میلی‌لیتر و با رنگ‌های متنوع عرضه شده است. این محصول فقط قدرت نرم کنندگی دارد و قابل استفاده به جای پودر و مایع لباسشویی نیست. اکتیو از سال ۱۳۸۷ وارد بازار رقابت شد و به دلیل کیفیت بالا، فرمول، اسانس و بسته‌بندی متفاوت خیلی زود جای خود را در سبد خرید خانواده‌های ایرانی باز کرد. این شرکت محصولاتی مانند مایع سفیدکننده، انواع صابون و مایع ظرفشویی، نرم کننده حوله و لباس و … عرضه کرده است و به یکی از بهترین‌ها در این زمینه تبدیل شده است.

مایع لباسشویی پرسیل مدل Premium Gel مقدار ۲٫۴ کیلوگرم

 

 • قابلیت ها: لکه زدایی، چربی زدایی
 • رایحه: دارد
مایع لباسشویی پرسیل مدل Lavender مقدار ۱٫۱ کیلوگرم

 

 • رایحه: دارد
 • نوع رایحه: گل‌های بهاری
مایع لباسشویی پلی واش اکتیو مدل Lavender مقدار ۱٫۵ کیلوگرم

 

 • قابلیت ها: لکه زدایی
 • رایحه: دارد
 • نوع رایحه: اسطوخودوس
مایع لباسشویی سبز اکتیو ۲۵۰۰ میلی لیتر

 

 • رایحه: دارد
 • نوع رایحه: گل‌های بهاری

مایع لباسشویی سبز اکتیو یکی از محصولات باکیفیتی است که می‌توانید از آن برای شست‌وشوی لباس استفاده کنید. این مایع لباسشویی از رنگ لباس‌ها محافظت می‌کند و از تداخل رنگی لباس‌ها هم جلوگیری خواهد کرد. از ویژگی‌های این مایع لباسشویی می‌توانیم به جلوگیری از ایجاد چین و چروک در لباس پس از شست‌وشو اشاره کرد. مایع لباسشویی اکتیو برای شستن لباس‌های مجلسی و لباس‌های ابریشمی و سنگ‌دوزی شده مناسب است. این محصول به شکلی ساخته شده که از نشست رسوبات داخل ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کند. این موضوع یکی دیگر از دلایلی به حساب می‌آید که می‌توانید این مایع لباسشویی را خریداری کنید. در کل مایع لباسشویی اکیتو مدل سبز از قدرت پاک‌کنندگی و لکه‌‌بری قوی‌‌ا‌ی برخوردار است، رایحه بسیار ملایمی دارد و از زنگ‌زدگی قطعات داخلی ماشین لباسشویی جلوگیری خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *